Ležáky - poselství ukryté v květech

Home » Kalendář akcí » Ležáky - poselství ukryté v květech

V měsíci květnu, kdy si připomínáme a vzdáváme poctu matkám a mateřství, vyhlašuje Památník Lidice a NKP Ležáky dětskou celostátní uměleckou soutěž v aranžování a tvorbě květin, která je určená pro děti z MŠ a žáky ZŠ. Den matek je rozšířen a oslavován na různých místech po celém světě a v roce 1923 se díky Alici Masarykové dostal do povědomí i v ČR, a tak druhou květnovou neděli děti obdarovávají... celý popis

V měsíci květnu, kdy si připomínáme a vzdáváme poctu matkám a mateřství, vyhlašuje Památník Lidice a NKP Ležáky dětskou celostátní uměleckou soutěž v aranžování a tvorbě květin, která je určená pro děti z MŠ a žáky ZŠ.

Den matek je rozšířen a oslavován na různých místech po celém světě a v roce 1923 se díky Alici Masarykové dostal do povědomí i v ČR, a tak druhou květnovou neděli děti obdarovávají své maminky typickým dárkem - květinou. Den matek by měl sloužit i jako vzpomínka na 21 žen, matek z bývalé osady Ležáky, z nichž 19 nalezlo svoji smrt na popravišti Pardubického Zámečku.

Kritéria a kategorie soutěže
  • mateřské školy
  • 1. stupeň základních škol
  • 2. stupeň základních škol + odpovídající ročníky gymnázií

Na každého soutěžícího čeká pamětní list a výherci se mohou těšit na věcné ceny. Odborná porota bude složená z řad pedagogů, výtvarníků a floristů.

Termín uzávěrky prací do 11.5.2015.

Vyhlášení vítězů proběhne dne 22. 5. 2015 od 10:00 hod. při vernisáži výstavy kosatců v NKP Ležáky.